Okolica

Lokalizacja

Bałtycka, Olsztyn

edukacja

gastronomia

handel

rekreacja

sport

zdrowie

uroda

Lokalizacja w mieście

Warmiński Port powstaje w kameralnej dzielnicy domów jednorodzinnych Likusy w Olsztynie przy ul. Bałtyckiej. Zaledwie kilka minut spacerem dzieli to miejsce od sklepów spożywczych, apteki i stacji paliw. W pobliżu działa także ceniona restauracja, kompleks sportowy z siłownią, krytą halą do siatkówki plażowej i boiskami do squasha. Tuż obok znajduje się SPA z basenem i saunami. Na dojazd do olsztyńskiej Starówki, kina czy teatru wystarczy kwadrans. Nad Ukielem, czyli tym samym jeziorem, co Warmiński Port, znajdują się najbardziej wykwintne restauracje w mieście, do których można będzie dopłynąć motorówką, jachtem czy houseboatem.

Atuty Olsztyna

Olsztyn jest dynamicznie rozwijającym się miastem, które zachowało urok i klimat spokojnego życia zgodnego z rytmem natury. Miasto stawia na ekologię, dlatego prężnie rozbudowuje transport publiczny, w tym od nowa buduje linie tramwajowe. Powstaje tu wiele ścieżek rowerowych, zagospodarowywane są kolejne parki. Sztandarową inwestycją, od lat docenianą w kraju, jest leżąca nad jeziorem Ukiel plaża miejska, która śmiało może konkurować z najlepszymi deptakami świata. Naprzeciw plaży, w kompleksie sportowym nad tym samym jeziorem, jest kryte boisko do siatkówki plażowej i hale do squasha. Do obu tych miejsc z Warmińskiego Portu można dostać się wodą, pieszo lub rowerem, a jazda autem zajmie kilka chwil.

Olsztyn jest także aktywnym ośrodkiem naukowym (działający tu Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to największa uczelnia w tej części kraju) i gospodarczym. Miasto na swoją siedzibę obrał m.in. koncern Michelin, a Grupa City ma tu największe w kraju centrum rozliczeniowe oraz centrum operacyjne.

Stolica Warmii i Mazur ma też bogatą ofertę rozrywkowo-kulturalną oraz handlową: są tu dwie duże galerie handlowe, teatr lalek oraz teatr dla dorosłej publiczności, filharmonia, kina, jedno z nielicznych w kraju planetarium

Niczym niezmącony wypoczynek na łonie natury zapewniają otaczające miasto lasy i jeziora. Olsztyn to raj dla wędkarzy i żeglarzy. Dzika i nieuregulowana rzeka Łyna przyprawia o dreszcze zachwytu miłośników kajakarstwa. Grzybiarze, miłośnicy fotografowania natury czy kochający szalone rowerowe rajdy po lesie w okolicach miasta znajdą setki miejsc, w których będą mogli oddawać się swoim pasjom o każdej porze roku.

Olsztyn to miejsce dla aktywnych, są tu liczne wypożyczalnie, jachtów, rowerów wodnych czy żaglówek. Miłośnicy adrenaliny znajdą również coś dla siebie m.in.  wyciąg do nart wodnych, skutery czy sprzęt do uprawiania flyboard.

Zalety Olsztyna:

  • dynamicznie rozwijające się miasto
  • rozbudowany transport publiczny (tramwaje i autobusy)

  • zrewitalizowany teren plaży miejskiej i okolic (restauracje, promenady, ścieżki rowerowe i piesze, wypożyczalnie sprzętów wodnych, wakepark)

  • prężnie działający Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

  • galerie handlowe, teatry, kina, filharmonia, planetarium, baseny

  • kompleks sportowy nad jeziorem Ukiel m.in. kryta hala do siatkówki plażowej, boiska do squasha, siłownia

Lokalizacja w kraju

Olsztyn jest dobrze skomunikowany z trasą S-7 Warszawa-Gdańsk – dojazd nad Morze Bałtyckie zajmuje niespełna 2 godziny, do Stolicy dojedziemy w mniej niż w 3 godziny. Prywatne awionetki i helikoptery mogą lądować na lotnisku w sąsiedniej Warmińskiemu Portowi dzielnicy Dajtki – przejazd trasy o długości 7,6 km zajmie około kwadrans. Port lotniczy w odległych o 50 km od Olsztyna Szymanach obsługuje stałe połączenia z Londynem i Dortmundem oraz krajowe loty do Krakowa. W najbliższych latach Olsztyn zyska również północną obwodnicę, dzięki, której Warmiński Port będzie dzieliła tylko chwila, by dostać się do trasy szybkiego ruchu.